Odznaczenie Stefana Karaszewskiego

Kilkudziesięciu zasłużonym mieszkańcom naszego regionu wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska w dniu 7 grudnia 2011 roku wręczyła wysokie odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Podczas uroczystości, wyróżnione zostały w ten sposób między innymi - osoby zasłużone dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, przemian demokratycznych w Polsce oraz dla środowisk kombatanckich. W imieniu rodziny plut. Stefana Karaszewskiego odznaczenie odebrała  Wanda Rybak – siostrzenica bohatera (Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Tomaszowie Maz.).

W akcie tym uczestniczyły także przedstawiciele naszej Drużyny Harcerskiej oraz jednostki Strzeleckiej z Tomaszowa Maz. Nasz Patron został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski z inicjatywy Prezydenta RP za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

--> GALERIA <--