Obóz na Ukrainie 2013

     

         Tegoroczny obóz, zgodnie z regułą mówiącą, że wspaniałe chwile mijają bardzo szybko, niestety w moim odczuciu był niesamowicie krótki. A szkoda. Przypominam sobie wszystkie ciekawe wypady z druhem Góreckim, który genialnie opowiadał o historii Polskich Legionów we wsi Kostiuchnówka i okolicach oraz wycieczki do Kijowa, Łucka oraz na cmentarze do Bykowni i Kowla. Na pewno prędko nie wypadną mi z pamięci wieczorne śpiewanki, których śpiew niósł się przez całą wieś, gry nocne i wspólne zajęcia. 

 

Jak co roku obozowaliśmy całym Szczepem Matecznik tworząc niepowtarzalnie zgraną ekipę.
Obóz harcerski to interesujący tryb życia, za którym tęskni się już pierwszego dnia po powrocie do domu. Bo przecież gdzie śpiewanie przy posiłkach, poranne apele czy też zajęcia terenowe, gry i warsztaty? Albo chociażby po prostu gwizdek oboźnego, albo śpiew przy marszu. 


      Oczywiście tegoroczny obóz to nie tylko te niesamowite przeżycia. W Kostiuchnówce, a dokładnie na Polskiej Górce udało nam się zostawić coś po sobie. Była to harcerska służba jaką pełniliśmy podczas obozu czyli prace przy renowacji Polskiej Górki oraz Polskiego Cmentarza Wojennego znajdującego się niemal przy samym obozowisku. To coś cudownego że własnymi rękoma pokazaliśmy patriotyzm przy czym dużo się nauczyliśmy.

Nasze osiągnięcia możecie przeczytać w piotrkowskich gazetach oraz usłyszeć o nich w radiu. 

 

 

ZDJĘCIA Z OBOZU

 

RELACJA NA EPIOTRKOW.PL


 

 

1% dla 86 PDH

Info

  • Należymy do Hufca Piotrków Trybunalski w Związku Harcerstwa Polskiego

Login

Online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.